Na tym zdjęciu widoczny jest moduł automatycznego tunera antenowego, montowany bezpośrednio nad płytą filtrów dolnoprzepustowych. Wcześniejsze wersje wzmacniacze posiadają możliwość dołożenia ATU do wzmacniacza po przeróbkach.
Na samym spodzie tej „kanapki” widoczny fragment zasilacza 53V o mocy 3kW. Zasilacz wykorzystywany jest maksymalnie w 60-ciu procentach.
Układ kontroli WFS przed filtrami LPF i na wyjściu wzmacniacza
Jest to układ pomiarowy WFS zarówno między modułem wzmacniacza a obwodami LPF, jak i pomiędzy obwodami LPF a wyjściem antenowym. Zawiera dwa niezależne układy pomiarowe. Pierwszy zabezpiecza przed niedopasowaniem obwodów LPF przy ich nieprawidłowym wybraniu (na przykład przy sterowaniu manualnym) lub uszkodzeniu, drugi odpowiada za pomiary obciążenia wzmacniacza, czyli podłączonych anten. Poza detektorami napięcia w.cz. posiada też detektor ALC, służący do regulacji mocy wyjściowej wzmacniacza.
Układ wejściowy wzmacniacza
Tutaj widoczny jest moduł wejściowy. Zawiera on tłumik wejściowy 7dB, dodatkowy tłumik 3 dB do wyrównania wysterowania na wszystkich pasmach, układ pomiaru mocy wejściowej, bezpiecznik diodowy chroniący wejście tranzystora przed przesterowaniem na diodach TVS, diodowy odłącznik mocy sterującej na diodzie PIN oraz wejściowy przekaźnik nadawanie/odbiór.
Sterownik mikroprocesorowy
Zdjęcia przedstawiają moduł sterownika wzmacniacza 1200W. Wykorzystany jest moduł procesorowy Arduino i wyświetlacz 3,5 cala. Wzmacniaczem zarządza nasze autorskie oprogramowanie, napisane i wdrożone przez niezastąpionego Marka SP7DQR-a.
Filtry LPF dla wersji 1200W
Moduł posiada siedem przełączanych siedmioelementowych filtrów LPF na pasma: 160, 80 i 60, 40, 30 i 20, 17 i 15, 12 i 10 oraz 6m.
Filtry zapewniają tłumienie częstotliwości harmonicznych na poziomie nie mniejszym jak 40 dB.
Moduł wzmacniacza
Na zdjęciu przedstawiony jest moduł wzmacniacza na dwóch tranzystorach BLF188XR. Układ zawiera transformator wejściowy, układ polaryzacji bramek (BIAS), tranzystory mocy, transformatory wyjściowe. Całość zamontowana jest na miedzianej płycie, która przykręcona jest do odbiornika ciepła (radiatora).